O autorce

„Občas žasnu, jak je Vesmír dokonalý."

Kateřina Mona

Kdo jsem

Jsem žena zralého věku, přesto se cítím ve skvělé kondici, jak psychické, tak fyzické. Umím se radovat z každého dne a nepřemáhají mne nevyvážené emoce, abych se nad něčím trápila nebo stresovala. Beru život, takový, jaký je a jsem šťastná se svými blízkými. Každý den vnímám jako oslavu života a jsem vděčna za maličkosti, ale i za výzvy, které mi přinesou nové poznatky. Vědoma si toho, že vývoj nikdy nekončí, považuji život za neustálý pohyb a proměnu a to mi dodává sílu a perspektivu.

Když jsem byla mladší, trpěla jsem mnoha osobními problémy a krizemi. Cítila jsem se nemilovaná, nespokojená a moje sebedůvěra byla na bodě mrazu. Dnes již vím, že to byly mé programy z dětství, které mne oslabovaly a nedovolily mi cítit se spokojeně a šťastně.

Měla jsem dvě malé děti a při výchově jsem si občas nevěděla rady. Stresovalo mě to, jak nezvládám denní situace a vyváděl mě z míry i přístup manžela, který se moc nezapojoval a spíše vše kritizoval. Bylo mi smutno a cítila jsem se nepochopená a frustrovaná. Hledala jsem útěchu s kamarádkami a v citech k muži jsem se vzdalovala. Manželství vydrželo 25 let, až do dospělosti našich dvou dcer. Pak jsem potkala muže, do kterého jsem se vášnivě zamilovala a odešla od manžela. Mé druhé manželství je šťastné a spokojené. Stýkáme se i s prvním mužem, naše vztahy jsou harmonické a vřelé.

V období, kdy jsem se necítila dobře, jak psychicky, tak fyzicky které odráželo mé emoční rozpoložení, jsem hledala pomoc v moudrých knihách, které se po revoluci začaly objevovat. Přečetla jsem jich snad stovky. Fascinoval mě nový pohled na svět, uvědomění, že mohu změnit své myšlení a nehledat chyby u druhých, ale uvnitř sebe. Začala jsem navštěvovat mnohé ezoterické semináře, abych pomohla především sama sobě. Časem se můj zápal pro poznání „věcí vyšších“ překlopil k potřebě pomáhat druhým na cestě osobního rozvoje.

Mimo jiných, mám certifikované kurzy metody „One brain“, jsem akreditovaná cvičitelka jógy, absolvovala jsem dvouletý výcvik ve vedení Rodinných konstelací a mojí hlavní náplní v současnosti je cranio-sakrální terapie, kde klidná harmonizace mysli a naladění na přítomný okamžik, představují klíčový pilíř mého terapeutického přístupu.

Pomáhám klientům zastavit se, nahlédnout na svůj dosavadní život z jiné perspektivy a najít směr, který jim přinese osobní spokojenost. Věřím, že každý jedinec nejlépe ví, co je pro něj v danou chvíli to nejlepší, každý nese v sobě vlastní moudrost. Mým cílem je naladit se na tuto moudrost a umožnit přepsat staré nefunkční programy, abyste mohli kráčet cestou k osobní svobodě, prosperitě a štěstí.

Jsem vždy potěšena a poctěna, když mohu být součástí transformace každého osobního příběhu klienta směrem k větší spokojenosti, radosti a zdraví.

Mimo to také:

Skvěle a ráda vařím vyváženou stravu. Miluji dobré jídlo, připravuji si jej každý den čerstvé, lehké a plnohodnotné. Mám bezva osvědčené recepty a ráda vám některé předám.
Každý den ráno cvičím jógu a 2x týdně večer pro veřejnost. S jógou splývám již 25 let, je pro mě zdrojem energie, vitality, zdraví a zklidnění, bez ní bych nebyla tím, kým jsem.
Zkouším nové věci - chodím na kurzy muzikoterapie, hraji na šamanský buben, učím se zpěvu, ale to je ještě na mnoho let. Také se učím jazyky, abych se domluvila při cestování.